27 października 2017

Gdańskich Dni Elektryki

studencki konkurs projektów technicznych / line follower / minisumo / lego sumo / freestyle

Prezentacja samodzielnie skonstruowanych robotów w wielu konkurencjach.

Zawody Konstruktorów Robocontest stają się coraz ważniejszym elementem GDE, ponieważ umożliwiają wszystkim uczestnikom Konferencji i Targów Firm kontakt z robotyką turniejową. Podczas poprzednich edycji rywalizowali ze sobą młodzi, zdolni konstruktorzy robotów w różnych konkurencjach: Mini Sumo, Line Follower oraz Freestyle. Staramy się rozszerzać zakres konkurencji, aby umożliwić uczestnikom jak najwięcej możliwości sprawdzenia swoich robotów podczas widowiskowych rywalizacji. W tym roku zawodnicy będą się mogli zmierzyć w 2 nowych konkurencjach: LEGO SUMO i Studencki Konkurs Projektów Technicznych. Każdego roku do konkursu przystępuje coraz więcej uczestników, a pula nagród jest wysoka. W ubiegłym roku na nagrody przeznaczono aż 6000zł. Publiczność stanowią nie tylko osoby związane ze środowiskiem akademickim, ale także osoby zafascynowane światem robotyki. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych oraz zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony internetowej i fanpage na Facebooku.


Zapisy trwają do 25. października.

Studencki Konkurs Projektów Technicznych

Tegoroczna nowość GDE. Koła naukowe wystawiać się będą z własnoręcznie wykonanymi projektami. Jest to odpowiedź na rosnące zainteresowanie na rynku startupami i innowacyjnymi pomysłami.

Line Follower

LineFollower jest to najpopularniejsza konkurecja podczas naszych zawodów w tej dyscyplinie postawiono na prędkość, więc wygrywa robot, który pokona wyznaczoną trasę w jak najkrótszym czasie! Do przejechania nie będzie wcale łatwa droga, gdyż robot spotka się w jej trakcie z niejednym zakrętem, a nawet skrzyżowaniem!

MiniSUMO

MiniSUMO jest to konkurencja która towarzyszy nam od pierwszej edycji. Maksymalna waga robota w tej kategorii to 500 g. Konkurencja rozgrywa się na okrągłym ringu. Na zawodach ring to czarna, płaska powierzchnia. Jego obrzeża oznaczone są białą linią. Wyposażone w wiele czujników roboty za pomocą swej zwinności starają się jak najszybciej wypchnąć robota przeciwnika poza miejsce walki.

LEGO SUMO

LEGO SUMO jest nowością w tegorocznych zawodach. Konkurencja powstała głównie z myślą o zespołach, które nie dorobiły się jeszcze swoich autorskich konstrukcji SUMO. Roboty walczące ze sobą są ogranicznone wagowo do 1 kilograma, oraz są ograniczone ilością elementów elektronicznych. Walka odbywa się na ringu podobnym do miniSUMO. Roboty, programowane w specjalnym środowisku LEGO Mindstorms, wykorzystując różne techniki starają się pokonać przeciwników.

Freestyle

Roboty biorące udział w tej konkurencji charakteryzują się oryginalnością, innowacyjnością, estetyką oraz zaawansowaniem technologicznym robotów. Konstrukcje różnią się od siebie nie tylko wyglądem, rozmiarem, ale także pełnioną funkcją. Przez cały dzień trwania zawodów, konstruktorzy będą pokazywali swoje dzieła publiczności oraz odpowiadali na pytania. Każda osoba odwiedzająca zawody będzie mogła oddać swój głos na dowolnie wybranego robota, który wzbudził największą fascynację.

Sponsorzy Robocontest

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:
E-mail: ltomaszewski@sep.gda.pl
Telefon: 512 562 262