Dzień 2.
27 października 2017

lego line follower / line follower / mini sumo / sumo minimouse / freestyle

Prezentacja samodzielnie skonstruowanych robotów w wielu konkurencjach.

Zawody Konstruktorów Robocontest stają się coraz ważniejszym elementem GDE, ponieważ umożliwiają wszystkim uczestnikom Konferencji i Targów Firm kontakt z robotyką turniejową. Mamy już za sobą 4 edycje konkursu, podczas których rywalizowali ze sobą młodzi, zdolni konstruktorzy robotów w różnych konkurencjach: Mini Sumo, Line Follower, LEGO Line Follower oraz Freestyle. Staramy się rozszerzać zakres konkurencji, aby umożliwić uczestnikom jak najwięcej możliwości sprawdzenia swoich robotów podczas widowiskowych rywalizacji. Dlatego w tym roku zawodnicy będą się mogli zmierzyć w 2 nowych konkurencjach: SUMO i Micromouse. Każdego roku do konkursu przystępuje coraz więcej uczestników, a pula nagród jest wysoka. W ubiegłym roku na nagrody przeznaczono aż 6000zł. Zachęcamy do obserwowania naszej strony internetowej i fanpage na Facebooku oraz wzięcia udziału w tegorocznych zawodach!


LEGO Line Follower

Konkurencja robotów ścigających się, w której liczy się przede wszystkim czas pokonania danej drogi. Jak w większości kategorii wspomnianych powyżej, trasa, na której rywalizują konstrukcje jest wzbogacona w zakręty i skrzyżowania. Tym razem określony jest budulec robotów – klocki LEGO. Jak w przypadku pozostałych konstrukcji ścigających się po linii, i tym razem rozmiar konstrukcji nie może wykraczać poza obszar kartki A4 i musi spełniać wymogi regulaminowe.

Line Follower

LineFollower jest to najpopularniejsza konkurecja podczas naszych zawodów w tej dyscyplinie postawiono na prędkość, więc wygrywa robot, który pokona wyznaczoną trasę w jak najkrótszym czasie! Do przejechania nie będzie wcale łatwa droga, gdyż robot spotka się w jej trakcie z niejednym zakrętem, a nawet skrzyżowaniem!

MiniSUMO

MiniSUMO jest to konkurencja która towarzyszy nam od pierwszej edycji. Maksymalna waga robota w tej kategorii to 500 g. Konkurencja rozgrywa się na okrągłym ringu. Na zawodach ring to czarna, płaska powierzchnia. Jego obrzeża oznaczone są białą linią. Wyposażone w wiele czujników roboty za pomocą swej zwinności starają się jak najszybciej wypchnąć robota przeciwnika poza miejsce walki.

Sumo

Sumo jest największą kategorią wagową robotów walczących na Ringu w kształcie koła(z MiniSumo i MicroSumo). Maksymalna waga robota w tej kategorii to 3kg! Roboty, które wezmą w niej udział, zgodnie z regulaminem muszą posiadać określoną wielkość. Startować mogą tylko te, których szerokość oraz długość nie przekraczają 20 cm. Rywalizujące roboty są autonomiczne, oznacza to, że poruszają się dzięki specjalnemu oprogramowaniu. Sterowanie przez ludzi jest zabronione. Będzie to nowość na naszych zawodach.

Freestyle

Roboty biorące udział w tej konkurencji charakteryzują się oryginalnością, innowacyjnością, estetyką oraz zaawansowaniem technologicznym robotów. Konstrukcje różnią się od siebie nie tylko wyglądem, rozmiarem, ale także pełnioną funkcją. Przez cały dzień trwania zawodów, konstruktorzy będą pokazywali swoje dzieła publiczności oraz odpowiadali na pytania. Każda osoba odwiedzająca zawody będzie mogła oddać swój głos na dowolnie wybranego robota, który wzbudził największą fascynację.

Micromouse

Prawdziwy sprawdzian szybkości i dokładności dla wszystkich autonomicznych robotów. Zasady są proste – robot ma 10 minut na zapamiętanie trasy labiryntu i przejechanie go w jak w jak najkrótszym czasie. Całkowity czas próby wylicza się przy pomocy ściśle określonego wzoru. Robot jest w labiryncie sam, ale gdy straci orientację, konieczna jest pomoc. Jednak każda ingerencja konstruktora w działania robota skutkuje naliczaniem kary.

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:
E-mail: gawellwojciech@gmail.com
Telefon: 505 304 489