SEP Oddział Gdańsk

Gdańskie Dni Elektryki

od 1976 roku

 

 

GDE 2017

26-28 października 2017

 

Gdańskie Dni Elektryki 2017

GDE oraz wydarzenia mu towarzyszące, odbywały się w dniach 26-28 października
2017r. i miały miejsce w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej oraz Hotelu Focus Premium Gdańsk.
Tegoroczne wydarzenie składało się z następujących części:
● seminarium technicznego,
● konferencji naukowo-technicznej pod tytułem: „Nowoczesne technologie w stacjach i liniach
elektroenergetycznych”,
● szkoleń i warsztatów branżowych,
● targów firm,
● zwiedzania laboratoriów,
● wyjazdu technicznego,
● zawodów konstruktorów Robocontest oraz Studenckiego Konkursu Projektów
Technicznych.
Dzięki doskonałej organizacji Wydarzenia, wszystkie te elementy stworzyły spójną całość, dzięki czemu GDE było tak wyjątkowe. Tegoroczna edycja Wydarzenia została przeprowadzona na bardzo wysokim poziomie pod względem organizacji, wprowadzonych innowacji,poziomu naukowego i jakości prezentacji.

 

GDE 2016

27-29 października 2016

 

Gdańskie Dni Elektryki 2016

W tym roku Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk we współpracy z Politechniką Gdańską zorganizowało już 41 edycję Gdańskich Dni Elektryki. Wydarzenie trwało trzy dni, od 27 do 29 października 2016 i miało miejsce w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Gdańskie Dni Elektryki to tak naprawdę wyczekiwane, coroczne święto branży elektrycznej na Pomorzu. Organizatorzy każdego roku zapewniają szeroki wachlarz atrakcji, takich jak:
– konferencja naukowo-techniczna, czyli dyskusja o bieżących problemach i nowościach w branży elektroenergetycznej,
– szkolenia branżowe, czyli zapoznanie się z oprogramowaniem oraz specjalistycznym sprzętem w branży,
– targi firm, czyli prezentacja wiodących firm związanych z energetyką,
– zwiedzanie laboratoriów, czyli poznanie najnowocześniejszych technologii dostępnych na Politechnice Gdańskiej,
– wyjazd techniczny, czyli możliwość zwiedzania lokalnych obiektów technicznych i turystycznych.
– zawody konstruktorów, czyli prezentacja i rywalizacja samodzielnie skonstruowanych robotów w wielu konkurencjach.
Każdy z wymienionych elementów stanowi odrębną część GDE, przyciągając przedstawicieli z różnych środowisk, ale razem tworzą wydarzenie, w którym niewątpliwie warto wziąć udział.Tegoroczna edycja Gdańskich Dni Elektryki była z pewnością najlepsza dotychczas, zarówno pod względem liczby uczestników, ale także pod względem przygotowania i organizacji.

 

GDE 2015

5-7 listopada 2015

 

Gdańskie Dni Elektryki 2015

W dniach 5-7 listopada 2015 roku, odbyły się jubileuszowe 40. Gdańskie Dni Elektryki. Tematem tej edycji były „Nowoczesne systemy wytwarzania i dystrybucji energii elektrycznej”.
W trakcie Gdańskich Dni Elektryki nie mogło zabraknąć wykładów tematycznych prowadzonych przez prelegentów z całego kraju, którzy mieli możliwość przekazania swoich doświadczeń i pomysłów szerokiemu gronu odbiorców.
Dodatkowo, coroczne targi firm z branży elektrycznej i energetycznej zaprezentowały najnowsze produkty wiodących firm, a także umożliwiły zapoznanie się z ofertami stażów i praktyk.
Kolejną atrakcją GDE 2015 był Konkurs Robotów, podczas którego konstruktorzy rywalizowali w czterech odrębnych konkurencjach.
Bezpłatne warsztaty i szkolenia dla studentów dotyczyły praktycznych umiejętności i nauki obsługi specjalistycznego branżowego oprogramowania.
Zorganizowany został również uroczysty bankiet dla przedstawicieli środowisk nauki, przemysłu i biznesu.
Poczynione zmiany, czyli nowa lokalizacja oraz unowocześniona formuła spowodowały zdecydowany wzrost zainteresowania wydarzeniem oraz umożliwiły rozwinięcie wszystkich elementów GDE, w tym targów branżowych oraz zawodów konstruktorów.

 

GDE 2014

14 listopada 2014

 

Gdańskie Dni Elektryki 2014

14 listopada 2014r. odbyła się 39. edycja Gdańskich Dni Elektryki. Jednak po raz pierwszy miała miejsce w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Była to także idealna okazja do podkreślenia jubileuszu 110-lecia istnienia Uczelni.
Tematem 39. edycji była „Ochrona odgromowa i przeciwprzepięciowa”.
Konferencja zgromadziła najwybitniejszych przedstawicieli nauki, branży elektrycznej oraz studentów. Naukowcy z całego kraju mogli przekazywać wyniki swoich badań i prac szerokiemu gronu odbiorców.
Kolejnym punktem 39. obchodów GDE były targi firm i wystawców z branży elektrycznej, połączone z ofertami staży i praktyk dla studentów.
Ponadto jedną z atrakcji była możliwość zwiedzenia kampusu Uczelni pod kątem rozwoju elektryki na PG.
W 2014 roku została również przygotowana specjalna oferta darmowych szkoleń z oprogramowania branżowego, które organizowane były w dniu poprzedzającym GDE.